Raporty handlowców

Dzięki systemowi wspomagającemu zarządzanie relacjami z klientami CRM w rękach firmy pozostaje coś więcej niż tylko garść suchych dat i dokumentów sprzedażowych. Jeśli system jest dobrze wdrożony a handlowcy odpowiednio przeszkoleni i zmotywowani do korzystania z niego, CRM potrafi bezboleśnie zbierać wszelkie pozyskane informacje o kliencie i relacjach z nim. Nowo zatrudniony handlowiec szybko jest w stanie podjąć pracę poprzedniego przedstawiciela handlowego, wystarczy mu bowiem tylko przestudiowanie historii zaszłej pomiędzy firmą a kontrahentem.

wizyty handlowca

Prowadzone przy pomocy systemu CRM transakcje handlowca są opisane szeregiem przydatnych informacji, jak przedmiot transakcji, ceny i warunki handlowe. Ponadto system CRM przypisuje takie informacje, jak treść dotyczących danej transakcji rozmów i spotkań, podłączyć wymieniane w jej ramach dokumenty, wskazuje osoby, z którymi prowadzone były dane fazy transakcji lub inne ustalenia.

 

program handlowiec wizyta

program handlowiec wizyta szczegóły

 

Koszty delegacji

Wizyty handlowca powiązane są zwykle z ponoszeniem określonych kosztów, które mogą być rejestrowane w programie CRM. Wydatki związane z daną wizytą handlowiec wprowadza w zakładce KOSZTY.

program handlowiec wizyta koszty delegacji

 

Marketing

Handlowiec podczas wizyty realizuje określone zadania marketingowe, ich efekty notuje w zakładce MARKETING.

program handlowiec wizyta marketing

 

Projekt

Wizyta może być powiązana z realizacją określonego projektu, informacje na ten temat handlowiec wprowadza w zakładce PROJEKT.

program handlowiec spotkanie projekt

 

 Raporty

Podsumowanie spotkania handlowca z klientem można zakończyć opisując całość ustaleń na dokumencie typu RAPORT. Raporty w programie CRM to edytor tekstu pozwalający na swobodne opisywanie zdarzeń. Raporty mogą być tworzone w opraciu o przygotowane szablony raportów, które handlowiec wypełnia.

Lista zarejestrowanych raportów

program handlowiec raporty

Edycja raportu to wpisanie uzupełniajacych informacji dotyczących raportu, dane te pozwalają sortować i filtrować raportów zapisanych w bazie danych programu CRM.

program handlowiec raport edycja

Raport to uniweralny edytor tekstu, w którym możemy zapisać notatki ze spotkania, dołączyć zdjęcia.

program handlowiec raport

program handlowiec raport wstaw obrazek

 

program handlowiec raport obrazek

 

 

 

Podgląd wizyty

Podgląd wizyty

Przeglądając rejestry wizyt handlowców można korzystać z funkcji podglądu pokazującej szczegóły danego spotkania handlowca z klientami.   Wydruk Każda wizyta zaraportowana w systemie CRM może być wyświetlona, wydrukowana ...
Powiadomienia e-mail

Powiadomienia e-mail

Handlowiec może korzystać z funkcjonalności wysyłania powiadomień, program CRM można dowolnie ustawić w zakresie wysyłania powiadomień e-mail projektując szablony domyślne jakie ma mieć pracownik do dyspozycji. Ponadto handlowiec przed wysłaniem wiadomości e...

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *